• Zkoušky do sport. třídy - 7.  5. 2024 od 15 hodin (bližší informace sekce atletika)
Naše motto
Šťastné a vzdělané dítě, rodič jako partner, spokojený učitel...

Parádní představení našich atletů ...

Parádní představení našich atletů

Žáci naší školy po roce opět dokázali, že patří mezi nejlepší v republice. Při prestižním meziškolním kláním v rámci Poháru Rozhlasu startovaly v krajském kole v Turnově (17. 5. 2017) čtyři týmy ZŠ Pasířské ve všech kategoriích.

Je úžasné, že tři z nich dosáhly na medailové pozice a navíc družstvo mladších žákyň nenechalo nikoho napochybách, kdo je nejlepší.

Žákyně 7. a 6 .A suveréním způsobem ovládlo soutěž ziskem 5796b. a o více jak 400 bodů za sebou nechaly své pronásledovatelky. Vybojovali tak postup do republikového finále, které se uskuteční 6. června na Kladně!!!

Velmi kvalitně si vedli i starší žáci, kteří vybojovali parádní 2. místo se součtem 5993b, podobně skvěle si vedla děvčata z 8. a 9. tříd, která obsadila super 3. místo, rovněž s hezkým bodovým součtem 5849b. U těchto družstev by postup mohla zajistit jen divoká karta na základě bodového zisku, to bude ale známo až po proběhnutí všech krajských kol.

Uznání zaslouží i mladší žáci, kteří v rámci svých možností předvedli maximum, které stačilo na 7. Místo. Až na mladší žákyně u všech zbylých našich týmů byl výsledek z části ovlivněn i tím, že někteří žáci jsou právě na exkurzi ve Velké Británii.

Když se zahledíme do výsledků, nalezneme mnoho kvalitních výkonů a osobních maxim.

Mezi mladšími žákyněmi zmiňme výsledky Barbory Kučerové, která vyhrála dálku (463) a na 600 byla těsně 3. Dále Natálii Kottovou, která výkonem 150cm vyhrála výšku a ve skoku do dálky byla 2. (456cm). Oporou byla také Bára Hudrlíková, která 60ku prolétla za 8.60 a kriketovým míčkem hodila přes 43m. Významným bodovým ziskem přispěla k prvenství týmu také v osobním rekordu ve skoku do výšky Štěpánka Zelinková (3. místo, 138 cm), dále Aneta Dusilová (5. místo 60m, 8.96) a Sára Charvátová na 600m (2:08,67). Platnými členkami týmu byly také obrovsky šikovné Zuzka Kovářová, Julie Štruplová a Barbora Koťátková.

Mezi staršími žáky vynikli zejména sprinteři – Dan Missbach a David Kumsta (PB 7,97), kteří oba běželi pod 8s. Dále výškaři Jan Chmelař (180cm!!!) a Václav Svoboda (PB, 176 cm). Vašek navíc významně přispěl ve skoku dalekém (4. místo).

Skvěle běžel pod 5 min 1500m Filip Zounek, za 10m 4 kg koulí vrhli Matyáš Sobota a František Jaroš.

Poděkování patří také Karlu Veličkovi, Jirkovi Brožovi, Jáchymu Štanclovi, Vojtěchu Pacholíkovi a Janu Edererovi.

Mezi žákyněmi byla oporou stálice Leona Vokálová, která vyhrála výšku (155cm) a byla 2. v dálce (510cm). Velmi překvapila 3. místem v kouli Viktorie Pelikánová (8.73). Mezi další opory patřily dálkařky Lucka Strnádková a Denča Ulrychová, výškařka Anežka Voštová, půlkařky Vanessa Petříčková, Jana Cvrčková, ale i začínající atletka Adéla Kobrová (ta si zaběhla na 800m osobní rekord (2:54,77). Stranou dobrých výsledků nezůstala ani Kačka Doležalová a dík patří Karolíně Hlouškové a Emě Markové.

V mladších žácích zaujal ve skoku do výšky sprinter Lukáš Žampach, který ji (spolu)vyhrál výkonem 147cm. Velký dík za nasazení ale patří všem: Davidi Vyčítalovi, Maxu Psotiakovi, Adamu Elgherianimu, Adamu Resslerovi, Tomáši Cvrčkovi, Jonáši Štanclovi, Lukáši Chmelařovi, Filipu Gottštejnovi a Davidu Kozákovi.

Datum vložení: 1. 8. 2022 18:57
Datum poslední aktualizace: 5. 8. 2022 19:43
Autor: Správce Webu