• Zkoušky do sport. třídy - 7.  5. 2024 od 15 hodin (bližší informace sekce atletika)
Šťastné a vzdělané dítě, rodič jako partner, spokojený učitel...

Krajský přebor st. žactva a dorostenců ...

<br />

Krajský přebor st. žactva a dorostenců

V sobotu 3. 2. se pro mnohé žáky naší školy uskutečnil hlavní závod halové sezóny – krajský přebor starších žáků a dorostenců.
Většina atletů ZŠ Pasířské nastoupilo do disciplín s cílem předvést dosavadní tréninkové snažení a poměřit své možnosti se závodníky z oddílů Libereckého a Královehradeckého kraje.
Celková bilance naší školy je 8 individuálních medailí a 4 štafetové "placky".
Pojďme uvést ty, kteří dosáhli nejlepších umístění nebo časů.

Chlapci:

Na nejkratších sprintech byli z naší ZŠ nejrychlejší David Kumsta (7.82), Lukáš Žampach (8.07) a Lukáš Holub (8.11). Na 150m to byl Vojtěch Půta za 21.40 a Vojtěch Vávra za 21.69
Na 200m zaběhl mezi dorostenci osobní maximum David Kumsta (25.49),celkem 7. místo.
Skvělého výsledku na 300m trati dosáhl ziskem stříbrné medaile Lukáš Žampach za 40.96!
Na nejkratším překážkovém sprintu byl nejúspěšnější Jáchym Štancl (4. místo, 9.31), pod 10s dokázal zaběhnout také Karel Velička (9.92). Jáchym pak získal bronzovou medaili ve skoku do výšky (1.55). Ve výšce se pak prosadili ještě 5. David Kozák (1.45), 6. Karel Velička (1.40) a 7. Jáchym Šťovíček (1.40).
Stříbrnou medaili vybojoval v tyči Karel Velička (3.40), bronz bral Jáchym Štancl (3.30).
Na dálce byl nejúspěšnější Lukáš Holub (5.07).
Ve štafetách si připsali medailové úspěchy Lukáš Žampach, Jáchym Štancl, Vojta Vávra, David Kumsta a Karel Velička (4x150m)
Ve vrzích a vytrvaleckých bězích se naši chlapci neprosadili.

Děvčata:
Na 60m byly nejrychlejší Aneta Dusilová (8.58), na 150m Zuzana Kovářová 21.42 a Aneta Dusilová 21.56.
V běhu na 800m vybojovala suprové 5. místo v osobním rekordu chodkyně Viky Trunečková (2:49.31).
Parádní 3. místo vybojovala v běhu na 1500m v osobním rekordu Sára Charvátová (5:57.04).
Svou dominanci mezi děvčaty naší školy potvrdila Vendula Štanclová, která se stala krajskou přebornicí na 60m př. (9.09), ve štafetě 4x150m a zlatý hattrick zkompletovala na výšce (1.55). Trenérem Vendy je Eva Mikulová.
Zuzka Kovářová obsadila perfektní 4. místo na 60m př. (9.85). Zuzka Kovářová a Anetka Dusilová pak byly členkami překvapivé stříbrné štafety na 4x150m! Zuzka Kovářová pak vybojovala individuální bronzovou medaili v dálce za 4.86. Na dálce pak byla 10. Štěpánka Zelinková za pěkných 4.55 .
Ve vrzích se naše děvčata neprosadila a byly v závěru startovní listiny.

Datum vložení: 1. 8. 2022 18:57
Datum poslední aktualizace: 5. 8. 2022 19:39
Autor: Správce Webu