• Zkoušky do sport. třídy - 7.  5. 2024 od 15 hodin (bližší informace sekce atletika)

KP jednotlivců mládeže ...

<br />

KP jednotlivců mládeže

Prodloužený víkend nabídl velkou porci atletických akcí v jablonecké hale, na nichž byli k vidění žáci 5. ZŠ v barvách LIAZu Jablonec.
V pátek 31. 1. byl na programu krajský přebor mladšího a nejmladšího žactva (60m, dálka, koule a štafeta 4x150m), kde družstvo děvčat zvítězilo, kluci byli druzí a třetí. Všichni se snažili, nejvíce zaslouží vyzdvihnout vítězná Tereza Levinská v dálce (479cm, PB + osobák v kouli) a na 60m (za 8.38). Překvapivě dobře si v dálce vedl běžec Richard Hübner (3. místo za 4.29), 4. místo v kouli obsadil Vojtěch Sůva (3kg, 8.06), v té samé disciplíně (2kg) 6. místo Agáta Grohová (8.23). Na 60m byli z naší školy nejlepší Ondra Velička (8.89) a Lukáš Kostka (8.91).
V sobotu proběhl krajský přebor jednotlivců pro dorostence. V této kategorii je již několik deváťáků. V "B" finále na 60m potvrdil výkonnost Vojtěch Vávra (7.86) a obsadil celkové 7. místo. Dále školu reprezentovali Zuzana Kovářová (7. místo, výška, 8. místo, 60m př.) Adam Černý (9. místo, 60m), Vojtěch Segeš (60m, koule) , Adam Duben (1 500m), Rozálie Drobníková (5. místo, 1 500m).
V neděli 2. února se pak uskutečnil KP jednotlivců staršího žactva. Finále "B" na 60m vyhrál osobním rekordem Matěj Koravský (8.00, 6. místo, zároveň PB v běhu na 60m př., 9.30 a 4. místo), rovněž finále "B" děvčat opanovala Adéla Sochorová (8.28, 5. místo). Áďa si vedla dobře i na 150m, kde časem 20.58 patřila mezi nejlepší běžkyně společného závodu s děvčaty z Královehradeckého kraje (2. místo v LB kraji). Stříbrnou medaili pak vybojovala ještě v dálce (4.86)
Krajským přeborníkem v tyči se stal Jonáš Turek (2.70) - zároveň bronzový ve skoku do dálky (5.39), 4. místo v tyčce obsadil Jakub Svoboda (2.40). Bronzovou medaili brala v této disciplíně Kristýna Mádlová (2.30). Brambory v dálce zůstaly na Petra Malého (5.34).
Dvě medaile vybojovala Kristýna Čížková, bronzové v dálce (4.81) a v kouli (9.10).
Pěkné 5. místo obsadil v kouli za 10.28 Jonáš Štancl.
Součástí vítězné chlapecké štafety na 4x150m byli J. Turek a M. Koravský, mezi dívkami ve štafetách brala stříbro A. Sochorová.
Děkujeme všem žákům z naší školy za předvedené výkony.

Datum vložení: 31. 1. 2020 0:00
Datum poslední aktualizace: 5. 8. 2022 19:17
Autor: Správce Webu