• Zkoušky do sport. třídy - 7.  5. 2024 od 15 hodin (bližší informace sekce atletika)

KP v hale v chůzi a vícebojích ...

KP v hale v chůzi a vícebojích

Halová sezóna 2020 pro žáky naší školy vypukla naplno krajskými přebory v chůzi a vícebojích.
V tomto hojně obsazeném klání se představili žáci naší školy od 6. do 9. třídy.
Jako první přišli na řadu chodci a hned vybojovali zlatou medaili zásluhou sedmačky Hany Taušové (PB), která dokázala zvítězit v závodě mladších žákyň na 2 000m. Třetí místo obsadila šesťačka Anna Šikolová a hned za ní došla Eva Nožičková. Všechny tři děvčata zaslouží velmi ocenit za předvedené výkony.
V tom samém závodě se výborně prezentoval šesťák Ondřej Kroupa, který vybojoval výborným výkonem stříbrnou medaili. Premiéru si odbyl v chůzi šesťák Jan Nožička a na krk si pověsil bronzovou medaili.
Na trati 3 000m chůze byl nejúspěšnější dorostenec Vojtěch Segeš (9. A), který osobním rekordem 19:33.18 došel pro bronzovou medaili. Ve starších žácích došel od nás nejlépe Štěpán Roskovec (4. celkově), za ním následoval Ondřej Mataj.
Ve starších děvčatech si pro pro premiérové medaile došly Natali Psotiaková a Barbora Duždová (obě 8. A).
Nejlepšího výkonu ze všech dosáhla Rozálie Drobníková, která dokázala celou trať stupňovat a měla nakročeno k času blížícímu se 17 min. Bohužel vinou taktické chyby byla Rózka na posledních metrech diskvalifikovaná. Jinak by obsadila stříbrnou pozici.
Ve vícebojích byla oproti chůzi několikanásobně větší konkurence. Potěší, že jsme letos do těchto klání měli koho nasadit a vlastně se tak poměřit s celorepublikovou konkurencí.
V pětiboji dorostenek byla Zuzana Kovářová (9. A) na 26. místě (ze 46), kde zlepšení zaznamenala hlavně v kouli a výšce.
V pětiboji starších žákyň obsadila dálkařka Adéla Sochorová 36. místo (ze 77). Víceboj úspěšně zvládla i Sára Boková (7. A) na 61. místě.
V sedmiboji dorostenců startoval Adam Černý a obsadil 22. místo. Mezi staršími žáky bral 17. pozici Jonáš Turek (oba 9. A).