• Zveřejnění výsledků zápisu dětí do 1. třídy - 30. 4. 2024 (úřední deska)
  • Zkoušky do sport. třídy - 7.  5. 2024 od 15 hodin (bližší informace sekce atletika)

Vítejte u  nás ve škole!

Nabízíme Vám stručné shrnutí dění v naší škole ............ start, směr, cíl naší školy.

Pokud máte otázky, na které jste nedostali odpověď v této sekci, neváhejte nás kontaktovat či nás osobně navštivte.

Historie, současnost a vize školy

• 2. 9. 1963 otevření školy
  • 1997 založení Školního atletického klubu
  • 1999 zřízení sportovních tříd se zaměřením na atletiku
  • 2003 převzetí sportovních tříd se zaměřením na hokej za ZŠ v Jablonci nad Nisou, ul. E. Floriánové

Současnost školy

Základní škola Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace je plně organizovaná škola s 1. - 9. ročníkem, s rozšířenou výukou tělesné výchovy. V současné době má 21 tříd v devíti ročnících. Nachází se uprostřed sídliště Žižkův vrch, v klidné lokalitě, s dobrou dostupností, blízko lesoparku. Nedílnou součástí školy je školní jídelna a školní družina s provozní dobou od 6.00 do 16.00 hodin. ZŠ má každoročně rozmanitou nabídku zájmových kroužků. Předností školy je výuka anglického jazyka od 1. ročníku, sportovní přípravy od 6. ročníku, nadstandardně vybavené učebny fyziky, chemie, dvě počítačové učebny. Neocenitelnou pomoc v ZŠ zabezpečuje školní psycholog a speciální pedagog společně s výchovným poradcem a metodikem prevence. Ve škole je velká, plně vybavená tělocvična, malá tělocvična a zrcadlový sál. Součástí školy je také rozsáhlý sportovní areál, který může v odpoledních hodinách při splnění podmínek provozního řádu využívat veřejnost. Základní škola pořádá pro děti z MŠ tradiční „Školičku“, sportovní soutěže pro veřejnost „Paskiádu“ i „Akademii“ - rozloučení s žáky 9. ročníku.

Vize školy

Naší vizí je vybudovat školu, do které se žáci těší, neradi ji opouštějí a s úctou na ni vzpomínají. Odcházejí z ní vybaveni užitečnými a dostatečnými znalostmi a dovednostmi pro svoji další cestu životem, motivováni k dalšímu vzdělávání.

Chceme být ZDRAVÁ ŠKOLA - škola zaměřená na zdravý životní styl, přátelské klima, s možností vzdělávat každého.

Zaměstnanci ZŠ Pasířská