• Zveřejnění výsledků zápisu dětí do 1. třídy - 30. 4. 2024 (úřední deska)
  • Zkoušky do sport. třídy - 7.  5. 2024 od 15 hodin (bližší informace sekce atletika)

V roce 1999 byly v Základní škole Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace zřízeny od 6. ročníku sportovní třídy se zaměřením na atletiku. V současné době je ve škole vytvořena koncepce přípravy žáků 1. stupně pro tyto sportovní třídy, a to v podobě přípravek pro všechny ročníky 1. stupně (1.-5. ročníku).

Věříme, že z některých našich hvězdiček vyrostou velké hvězdy jako je Bára Špotáková. A když ne ...... zůstanou krásné zážitky, kamarádi, smysl pro fair play, umění přijmout výhru i porážku.

Talentové zkoušky do 6. ročníku

Termín:

Talentové zkoušky do 6. ročníku pro školní rok 2024/2025 se uskuteční v druhém týdnu v květnu, (pravděpodobně) 7. května od 15h za školou.

Kritéria pro přijetí do VI. třídy se sportovním zaměřením:

1. vyplnění a zaslání přihlášky s kopií posledního vysvědčení (u žáků z jiných ZŠ) na e-mail L.Chmelik@seznam.cz
  2. velmi dobré studijní výsledky a hodnocení chování - velmi dobré (1)
  3. úspěšné složení talentových zkoušek
  • TESTOVACÍ BATERIE: hod medicinbalem (1kg), skok daleký z místa, koordinační dráha, běh na 50 m a 6 minut
  • PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ: PŘIHLÁŠKA (1).docx (75.3 kB)

Postup při přijetí žáků do sportovní třídy:

Žáci budou do sportovní třídy přijímáni na základě výsledků talentových zkoušek  a vzdělávání (vysvědčení). Pokud dojde k převisu stanovené maximální kapacity sportovní třídy (30 žáků), budou přednostně přijati žáci dle následujících kritérií:

1. kmenoví žáci ZŠ Pasířská
2. členové oddílu atletiky TJ LIAZ
3. ostatní žáci z jiných základních škol

Co nabízíme: