• Zkoušky do sport. třídy - 7.  5. 2024 od 15 hodin (bližší informace sekce atletika)
Naše motto
Šťastné a vzdělané dítě, rodič jako partner, spokojený učitel...

Krajské finále Poháru rozhlasu ...

Krajské finále Poháru rozhlasu

Velmi krásným a teplým počasím přivítal stadion Ludvíka Daňka účastníky krajského finále Poháru rozhlasu.

Naše škola měla hned tři želízka v ohni v boji o co nejvyšší bodové zisky a případné postupy na celostátní finále této školské soutěže.

Všechny naše týmy patřili mezi favority, naplnit papírové předpoklady však bývá těžké, jak ukázalo okresní kolo.

Ve výsledku obsadily výběry Pasířské stupně vítězů: 1. mladší žáci, 2. místo starší žákyně a 3. místo mladší žákyně. Obrovský úspěch s přihlédnutím k tomu, že mnohé opory všech týmů vypadly.

Největším překvapením a obrovským úspěchem bylo vítězství štafety 4x60m (Hudrlíková, Kovářová, Dusilová, Štanclová), kde jsme porazili štafetu ZŠ Liberecká a časem 31.05 jen 2 setiny zaostala za rekordem školy. Ten však překonal Adam Resler, další obrovské překvapení, který kriketem hodil skoro 60m (59.80!!!). Nečekaný výkon předvedla Daniela Fidrová, která hodila kriketem 36.58 (ale bohužel startovala mimo soutěž). Osobní rekord zaznamenala Vendula Štanclová na 60m (8.04). Velkou oporou týmu mladších žáků byl vítěz ve skoku do dálky Petr Malý (5.02). Mezi mladšími žákyněmi byla hlavní oporou Adéla Sochorová, která významně přispěla k medailovému umístění týmu v bězích na 60m, 600 i štafetě. Ale pochválit zaslouží opravdu všichni členové úspěšné výpravy.

St. žákyně: Štanclová Vendula, Dusilová Aneta, Kottová Natálie, Kovářová Zuzana, Drobníková Rozálie, Zelinková Štěpánka, Syřišťová Nicole, Hudrlíková Bára, Charvátová Sára, Cvrčková Jana a Kateřina Svárovská