• Zkoušky do sport. třídy - 7.  5. 2024 od 15 hodin (bližší informace sekce atletika)
Šťastné a vzdělané dítě, rodič jako partner, spokojený učitel...

1. kolo KPD Rumburk st. žáci ...

<br />

1. kolo KPD Rumburk st. žáci

Rumburk hostil ve čtvrtek 3. května 1. kolo KP družstev staršího žactva (skupina A), v němž se představila obě družstva TJ LIAZ včetně žáků 5. ZŠ.

Vstup do soutěže to byl mimořádně podařený – velmi dobře se prezentoval na 60m sprinter Lukáš Žampach, který doběhl ve finále druhý v osobním rekordu 7.88. Navíc absolutně vyhrál trať 300m v čase 40.23 (opět osobní rekord)! Velmi dobře si vedl také deváťák Adam Papoušek, který byl 3. na 60m (8.02) a 2. na 300m trati (41.17), v obou případech osobní rekordy.

Další oporou týmu byl David Vyčítal, který doběhl 3. na 300m (42.05) a ve výšce byl 2. za zdolaných 145cm. I David si v obou případech připsal osobní rekordy!

Dalším tahounem týmu byl tradičně výborný Jáchym Štancl (2. místo 100m př. – 14.78!!!, 2. místo v kouli 11.69 a 6. místo oštěp 32.35) a Karel Velička (6. místo 100m př., 8. místo oštěp 30.06)

Kvarteto Žampach, Papoušek, Vávra a Velička vyhrály štafetu na 4x60m (31.42)

Mezi žáky pak přidali body na 1500m Adam Duben (4b), na 3 000m premiérově běžící Tomáš Jeřábek (11b) a 28 bodů připsali chodci Šťovíček, Segeš a Psotiak! Z mladších žáků přidal 2 body do pokladničky týmu Matěj Koravský na 300m.

Mezi děvčaty byla nejlepší z naší školy na nejkratším sprintu Barbora Kučerová (5. místo, 8.68), na 300m zaběhla nejlépe mimo soutěž běžící Jana Cvrčková (52.19).

Nad ploty dominovala Vendula Štanclová (1. místo 14.89!!!), druhá za ní dobíhala s odstupem Zuzana Kovářová. Vendula pak v dálce dolétla na 510cm, což jí vyneslo stříbrnou pozici, hned za ní doskočila na třetím místě Barbora Kučerová a Zuzana Kovářová (obě 483cm). Pátá byla s 457cm Štěpánka Zelinková.

Na půlce potvrdily své běžecké vlohy třetí Viktorie Trunečková (2:45.09) a čtvrtá Sára Charvátová (2:45.89). Obě zaběhly osobní maxima na této distanci!

Ve výšce potvrdila roli oddílové jedničky Natálie Kottová výkonem 148cm (+ 7. místo v kouli). Zuzana Kovářová obsadila druhé místo zdolanými 140cm.

Z chodkyň z naší školy byla nejlepší Rozálie Drobníková (11:46.52) následovaná v osobním rekordu jdoucí Kateřinou Svárovskou (12:28,74). Osobní maximum si zašla ještě mladší žákyně Adéla Sochorová výkonem 12:50,75.

Bodově přispěla k úspěchu týmu děvčat ještě mladší žákyně Simona Šilhánová.

Blahopřejeme všem našim žákům k úspěšnému vstupu do dráhové sezóny.

Datum vložení: 1. 8. 2022 18:57
Datum poslední aktualizace: 5. 8. 2022 19:37
Autor: Správce Webu